
ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ
ДО МАКЕТІВ, ЩО ПОДАЮТЬСЯ ДО ДРУКУ
-
Операційні системи: Windows 7, Windows XP.
-
Носії:
-
Диски CD-ROM і CD-RW, DVD±R, DVD±RW, DWD-RAM
-
Зовнішнє USB
-
e-mail (файли необхідно заархівувати)
-
-
Форми подання.
-
Приймаються файли верстки, створені в програмі Adobe Indesign (версії 4.хх, 5.хх)
-
Приймаються файли ілюстрацій, створені в програмах: Adobe Illustrator – AI, EPS. (версії 8.хх, 12.хх, 13.хх), Adobe Photoshop – TIF, EPS. (версії 9.хх, 10.хх), Coreldraw – CDR, EPS. (версія 14.хх)
-
Файли у форматі PDF.
-
Не приймаються для подальшої роботи оригінал-макети, що створені в офісних програмах Word, Excel, Power Point
-
-
Загальні вимоги до матеріалів, що подаються.
-
Замовлення, що подається до друку, повинно супроводжуватися роздруківками. Роздруківки повинні бути зроблені з останньої версії файлу й підписані.
-
Якщо макет багатосторінковий, то роздруківки повинні бути скріплені в тому порядку, у якім сторінки будуть іти в кінцевому виробі. Бажано надавати роздруківки в масштабі 1:1.
-
Якщо макет підготовлений у програмі Illustrator, слід розміщувати одну сторінку макета в одному файлі; розмір документа при цьому повинен рівнятися розміру готової продукції.
-
У назві файлів і папок слід використовувати тільки латинські букви.
-
Лінії й графічні елементи товщиною менш 0.5 pt, текст розміром менш 9 pt повинні бути підготовлені в один колір.
-
По можливості уникайте використання ефектів прозорості, тіней, лінз у векторних ілюстраціях і файлах верстки.
-
При створенні зображення з більшою кількістю складно розташованих ілюстрацій доцільно використовувати одну фонову ілюстрацію більшого формату, зібрану засобами Adobe Photoshop, замість однієї або декількох ілюстрацій з контуром, накладених на фон.
-
Не використовуйте системні шрифти.
-
Неприпустиме використання шрифтів менш 6 pt, а також уникайте написання текстів “виворіткою” на плашках, що полягають із декількох кольорів.
-
Не розміщуйте дрібні елементи “виворіткою” на плашках, що складаються із декількох кольорів.
-
-
Вимоги до файлів верстки.
-
Усі елементи, які підходять до країв сторінки, повинні виходити за її межі на 3 мм, для обкладинки – 5 мм (мати запас «на виліт»).
-
Елементи верстки усередині сторінки повинні підходити до країв сторінки не ближче, чим на 4 мм ( для важливих елементів цю відстань краще збільшити до 7 мм). У корінці виробів для клейового скріплення – 8-10 мм.
-
Елементи сторінки повинні мати орієнтацію відповідно до готового виробу.
-
Неприпустиме використання файлів із зв’язаною графікою, що мають, однакові імена і лежать у різних папках (це приводить до підміни всіх однойменних файлів на якийсь один).
-
Не включайте копії ілюстрацій у файл верстки.
-
Не масштабуйте растрові ілюстрації в програмах верстки. А також не використовуйте повороти, нахил і "дзеркало". Усе це краще зробити з ілюстрацією при її підготовці.
-
При створенні макета із клейовим кріпленням обкладинку слід розміщати в окремому файлі у вигляді готових розворотів (4-1 і 2-3) з урахуванням корінця виробу й спеціальних відступів під клей на розвороті 2-3.
-
Враховуйте, що у виробах клейового кріплення частина сторінки стає невидимою. Тому ілюстрації, розміщені на розвороті, повинні зсуватися таким чином, щоб компенсувати даний ефект. Для сторінок усередині виробу необхідно зсувати на 4 мм на кожну сторінку, а для першого й останнього розвороту - на 7 мм.
-
Не можна поміщати у верстку ілюстрації за допомогою команд Copy/Paste. Тільки засобами програм верстки (Get Picture, Place Image).
-
Якщо ви використовуєте нестандартні додаткові модулі при роботі з версткою – не забувайте передавати їх разом з електронним макетом.
-
Ілюстрації, використані у верстці, повинні бути оновлені перед записом на носій.
-
Програми Coreldraw!, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop і Macromedia Freehand не є програмами верстки документів. Їх можна використовувати тільки як програми для підготовки растрових та векторних ілюстрацій.
-
-
Растрові ілюстрації.
-
Усі растрові ілюстрації повинні бути в колірних моделях CMYK, Grayscale, або Bitmap. При використанні колірних моделей Duotone і Multichannel Ви повинні чітко представляти, що саме Ви прагнете одержати в результаті, а також обов`язково повідомити про наявність таких файлів.
-
Роздільна здатність растрових ілюстрацій повинна бути не менше 300 dpi для растрових (кольорових і grayscale) ілюстрацій, а для штрихових (bitmap) – не менш 600 dp
-
Ілюстрації не повинні містити додаткові шари, канали, невикористовувані додаткові кольори, невикористані обтравочні контури.
-
-
Векторні ілюстрації.
-
Усі векторні ілюстрації повинні бути в колірних моделях CMYK або Grayscale, крім випадків друку не-CMYK фарбами.
-
Для файлів векторної графіки, що поміщаються у верстку, використовується формат EPS.
-
Уникайте розташування у векторні ілюстрації файлів растрової графіки.
-
Не розміщайте растрові зображення типу Bitmap як Clipping Mask, пофарбовані в Illustrator.
-
Неприпустиме розташування у векторних ілюстраціях растрової графіки у форматі EPS DCS.
-
У фінальних векторних файлах усі використовувані шрифти повинні бути переведені в криві. Файли не повинні містити прозоростей (повинна бути відпрацьована функція Flatten Transparency).
-
-
Шрифти.
-
Користуйтеся перевіреними ліцензійними шрифтами.
-
Не використовуйте системні шрифти (Arial, Times New Roman, Chicago, Courier, Helvetica, Palatino і т.д.).
-
Усі використовувані в роботі шрифти і їх накреслення (навіть якщо вони не використовуються у верстці) повинні бути надані разом з файлами верстки/графіки.
-
Накреслення Bold, Italic, Outline ит.буд. повинні відображатися засобами самого шрифту, а не засобами програми верстки.
-
При створенні векторного EpsаФайлу слід використовувати установки, що переводять шрифти в криві.
-
Якщо програма, у якій робилася ілюстрація, дозволяє перевести шрифти в криві, то краще так і зробити.
-
-
Вимоги до Pdf-файлів.
-
Зручний, безпечний формат передачі даних. Для створення такого файлу використовується Acrobat Distiller. Настроювання Acrobat Distiller можна одержати у співробітників компанії. Усі сторінки одного видання повинні бути згенерировані з використанням однакових параметрів.
-
Pdf-файли повинні бути версії 1.3. Файл не повинен містити розворотів ( за винятком обкладинок видань із клейовим скріпленням).
-
Pdf-файли не повинні містити прозоростей (transparency).
-
Масштаб Pdf-файлу 1:1.
-
Pdf-файл повинен містити в собі всі ілюстрації й шрифти, використані при верстці.
-
Pdf-файл повинен містити мітки різу й інформацію про номер кожної сторінки.
-
Pdf-файли не повинні містити сторінок або фарб, які не будуть використовуватися при друку.
-
Pdf-файл може містити будь-яку кількість сторінок видання за умови проходження їх підряд.
-
-
Робота з кольором.
-
Усі кольори в макеті повинні бути в колірній моделі СМУК, Grayscale або Bitmape. За винятком випадків друку з використанням додаткових фарб.
-
Неприпустиме використання інших моделей (RGB, Indexed colors, Lab ит.п.).
-
Додаткові фарби повинні бути чітко визначені.
-
Якщо в макеті присутні додаткові фарби – слід використовувати для таких фарб тільки бібліотеки Pantone, вбудовані в програми верстки й дизайну.
-
Total Ink не повинен перевищувати значення 300% для листового друку.
-
Якщо в макеті є висічка, вибірковий лак, перфорація, біговка, то такі елементи повинні мати власний додатковий колір ( у жодному разі не в палітрі СМУК) і мати атрибут overprint.
-
Якщо Ви прагнете задати складний чорний колір (superblack), ми рекомендуємо наступне співвідношення: C – 60%, M – 40%, Y – 30%, K – 100% або C – 40%, M – 0%, Y – 0%, K – 100%.
-
Якщо в роботі використовуються об`єкти з атрибутом overprint, слід повідомити про це при здачі макета. За замовчуванням із усіх елементів знімається атрибут overprint і встановлює тільки для елементів чорного кольору (100% Black).
-
При використанні додаткових кольорів у макеті необхідна наявність додаткової роздруківки елементів, пофарбованих у даний колір.
-